MARCO MENDOZA (USA) – Euro Tour 2022

Na konci dubna se k nám po dvou letech konečně vrací, fenomenální baskytarista a vynikající zpěvák MARCO MENDOZA, známý ze svého působení například ve skupinách THE DEAD DAISIES, WHITESNAKE, JOURNEY (kde působí i v současné době), THIN LIZZY, TED NUGENT, BLUE MURDER aj.. Tentokrát je to opět s jeho sólovým projektem a navazuje tak na veleúspěšnou evropskou část „Viva La Rock Tour“, která odstartovala již v předloňském roce.


MARCO MENDOZA je jedním z nejvytíženějších a nejvyhledávanějších baskytarových hráčů současné epochy.

272987634 1452890045106587 7026217157506179230 n

Začal v raném mládí hrát na kytaru , kterou později vymění za baskytaru, když kapela, ve které působil potřebovala hráče na tento nástroj. Prvním albem na kterém se objevil byla sólová deska nikoho menšího než Billa Warda z Black Sabbath nazvaná Ward One: Along The Way v roce 1990. V roce následujícím je přijat fenomenálním kytaristou Johnem Sykese do jeho formace BLUE MURDER, kde působí do roku 1993 a podílí se na albu „Nothin´ But Trouble“. V roce následujícím se objeví ještě na živáku „Screaming Blue Murder“, ale to už funguje v řadách znovuobnovených THIN LIZZY (spolu se Sykesem,Gorhamem, Whartonem a Brianem Downeyem). Kapela nepravidelně koncertuje a v roce 2000 vydává album One Night Only, kdy už ale Mendoza začíná na další 3 roky nahrávat a cestovat po boku kytarového šílence TEDA NUGENTA. V období jeho působení v THIN LIZZY, ale ještě stíhá nahrávat několik alb Johna Sykese a dalších umělců a v roce 2000 se objeví také na sólovce Davida Coverdala „Into The Light“.

Rok 2004 ho zastil na turné se skupinou WHITESNAKE, aby se v sezóně další opět vrátil na 2 roky do THIN LIZZY. Později přijímá nabídku George Lynche (ex- Dokken) a pokračuje v koncertování s jeho formací LYNCH MOB. V současnosti je členem americké hvězdné skupiny JOURNEY.

Výčet jeho aktivit by mohl být prakticky nekonečný, tak snad jen, že kromě spolupráce s mnoha dalšími hudebníky na jejich projektech, se několik let objevuje v řadách skupiny BLACK STAR RIDERS (následovníka THIN LIZZY) nebo v super group THE DEAD DAISIES.

Za svou kariéru kromě dlouhé řady alb vydaných s rúznými kapelami či umělci, natočil i sólová alba – Live For Tomorrow v roce 2007, Casa Mendoza (2010) a Viva La Rock (2018). Nové album vychází v lednu 2022.

Je hodně důležité zmínit Marcovi spoluhráče na tomto turné. Za bicí soupravou opět sedí Kyle Hughes, který působí ve skupině Bumblefoota (ex-Guns n Roses) nebo se objevuje v řadách Oliver/Dawson Saxon či doprovodné skupině Grahama Bonneta(ex-Rainbow,Alcatrazz). Kytarový post obhajuje, stejně jako již na několika minulých turné, britský kytarista Mickey McCrystal, působící ve skupině Tygers Of Pan Tang.

MM Euro Tour 2022

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=92CJ7C5ScVg        Marco Mendoza – Viva La Rock (new video)

https://www.youtube.com/watch?v=fDbNo_tp9Hc         Marco Mendoza – Leah

http://www.youtube.com/watch?v=MJGsFoS0zWw       M. Mendoza + Whitesnake

https://www.youtube.com/watch?v=SoOLC54OK7w      M. Mendoza + The Dead Daisies